nikander nikander
149
BLOG

KONGRES 590 - proste pytanie

nikander nikander Gospodarka Obserwuj notkę 1

     W zanadrzu mamy kilka imprez intensywnie lansujących nowych tuzów od gospodarki. Jedną z nich jest KONGRES 590 organizowany w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Jasionce pod Rzeszowem. Ma to być taki polski Davos. Ponieważ będzie tam "o nas bez nas" więc nie pozostajemy wobec tej imprezy obojetni.

 
 
 
Sent: Monday, November 7, 2016 12:08 PM
Cc: KoRReUs
Subject: KONGRES 590 - proste pytanie.
 

Szanowni Państwo

OrganizatorzyKONGRESU 590

Do wiadomości

- Prezydent Rzeczypospolite Polskiej Andrzej Duda

- Wicepremier Mateusz Morawiecki

 

        Na organizowany w Rzeszowie (Jasionka) KONGRES 590 się nie wybieram. Dla mnie jest za drogi i sama jego formuła jest mało atrakcyjna. Jednak Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych będzie tam reprezentowana. Nie szukamy rozgłosu i radzi bylibyśmy, aby problem został rozwiązany spokojnie. Proszę się jedna spodziewać, że w panelu "Podstawowe bariery i ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce” (a nie jest wykluczone, że także w innych panelach) padnie pytanie jak niżej.


Szanowni Państwo

        W Polsce mamy tak, że jeśli przedsiębiorstwo nie jest zdolne do wytworzenia produktu od początku do końca i go sprzedać, to zdane jest na organizację procesu biznesowego z wykorzystaniem łańcucha dostaw. Łańcuch dostaw jest jedynym, dopuszczonym prawnie, sposobem organizacji wzajemnych rozrachunków przedsiębiorców skazanych na kooperację. Takie rozwiązanie i wynikające z niego konsekwencje Amerykanie nazywają „przerzucaniem problemów marketingowych przez ścianę”. System ten nie ma żadnych zalet a same wady.

Mam zatem pytanie:

        Dlaczego dotąd nie wdrożono u nas rozporządzeń wykonawczych do Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej nr 11 –wspólne ustalenia umowne dotyczących organizacji wzajemnych rozrachunków pomiędzy wspólnikamiumów wspólnego działania (wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych)?

Ta – nieznana u nas - forma organizacji biznesu ma szereg zalet do której zaliczamy:

- obniżenie progu inicjatywy gospodarczej poprzez obniżenie kosztów transakcyjnych,

- obniżenie skutków ryzyka biznesowego a często zupełne jego wyeliminowanie,

- tworzenie silnych więzi środowiskowych o charakterze nieformalnym,

- stworzenie zaplecza instytucjonalnego do kształtowania się gospodarki samo-koordynującej się.

        Od 12 lat, to jest od chwili złożenia w Sejmie projektu ustawy o klastrach przedsiębiorstw rodzinnych, problem ten nie został rozwiązany pomimo licznych późniejszych interpelacji poselskich oraz interwencji Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

        Proszę nam powiedzieć, czy istnieją jakieś inne przesłanki blokowania u nas koncepcji biznesowych opartych o wielostronne umowy wspólnie kontrolowane poza tą, że łamie ona jeden z talmudycznych patentów na okradanie gojów jaką jest tajemnica handlowa.Czy blokujący od 12 lat tę społeczną inicjatywę dyr. Tomasz Tratkiewicz (z byłego Ministerstwa Finansów) dalej będzie sabotował polską gospodarkę w administracji rządowej?

Pyta na własną odpowiedzialność, reprezentant Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych, Józef Kamycki


Zastrzegam sobie prawo do upublicznienia tego zapytania w mediach społecznościowych.

 

Z wyrazami szacunku

 

Józef Kamycki – konfederat

 

nikander
O mnie nikander

Józef Kamycki - obecnie na emigracji wewnętrznej

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka